06
paź

5 Porad – Jak zadbać o siebie jesienią?

Cześć! 😁

Dziwna ta nasza pogoda ostatnio co? Pada, wieje, później na chwilę słońce wychodzi i… znów pochmurno. No co zrobić? 🤔

Przychodzę dzisiaj do Was z 5 praktycznymi wskazówkami jak dbać o siebie jesienią, jak pogoda tak wariuje! ☀️☁️🌧💨

👨‍👩‍👧‍👦1. Zadbaj o odporność!
Warto w okresie „niewiadomej pogody” skupić się na witaminach i minerałach. Kiedy raz jest zimno a raz gorąco i nie wiadomo jak się ubrać to choróbsko czyha tuż za rogiem. Warto zadbać o witaminy C, A, D oraz z grup B, jak i o potas oraz magnez i odpowiednie tłuszcze omega-3 i omega-6. 🍏

2. Wzbogać swoją dietę o produkty sezonowe.
Jesienią warto zainteresować się produktami sezonowymi. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakie warzywa są moim must have tej jesieni to zapraszam Cie do poprzedniego postu.

💧3. Pij wodę.
Mogłoby się wydawać, że okres szczególnej uwagi na nawadnianie się dobiegł końca. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! W okresie jesiennym jesteśmy narażeni na przesuszenie się błon śluzowych gardła i wychłodzenie organizmu. Dlatego nie należy lekceważyć picia wody!

😁4. Unikaj stresu, wysypiaj się, myśl POZYTYWNIE!
Jesienią dzień staje się coraz krótszy, to fakt. Może to sprzyjać częstszemu złemu samopoczuciu. Warto nie dołować się jeszcze bardziej. Dlatego pozwólmy sobie na chwilę wytchnienia, odpoczynku i bądźmy dla siebie mniej surowi.

💪5. Nie zaniedbuj aktywności fizycznej!
To że skończył się sezon plażowy nie oznacza, że należy spocząć na kanapie przed telewizorem. O aktywność należy dbać cały rok! Pomoże nam ona zarówno w zachowaniu dobrego samopoczucia, silniejszej sylwetki i fajnego wyglądu. A poza tym można już się przygotowywać do kolejnych wakacji.🏖

I jak? Da radę zrobić? 🥰