Profesjonalna opieka żywieniowa

Dla Ciebie i Twojej rodziny

O mnie

Cześć! Nazywam się Marta Olchówka i zarówno z zamiłowania, pasji jak i z wykształcenia jestem dietetykiem. Moje zainteresowanie dietetyką zaczęło się już w liceum, kiedy to z koleżankami zaczynałyśmy się odchudzać. Przeglądałam wtedy wiele czasopism i stron internetowych, jednak zauważyłam, że czerpiąc informacje z różnych źródeł na temat trendów żywieniowych, dużo z nich jest sprzecznych sama sobie i nie mam wiedzy podstawowej, aby wsnuć własne zdanie na dany temat. Dlatego postanowiłam swoją przyszłość zawodową powiązać z dietetyką.

Swoją pracę dyplomową licencjacką napisałam na temat „Pozytywnych i negatywnych skutków spożywania warzyw psiankowatych”. Jeśli myślisz, że nigdy nie spotkałeś się z takimi warzywami na swoim talerzu to zachęcam Cię do zajrzenia do moich postów 😊 Tam dowiesz się o nich więcej.

Dzięki studiom, mogłam stawiać pierwsze kroki w świecie dietetyki. Odbyłam praktyki zawodowe zarówno w placówkach żywienia oświatowo-wychowawczych oraz szpitalach w naszym kraju jak i za granicą – w Grecji.  Obecnie,  pracuję jako dietetyk, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Po licznych godzinach spędzonych w kuchni oraz rozmowie z kuracjuszami i pacjentami zrozumiałam, że niezależnie od narodowości czy stanu zdrowia dla każdego człowieka żywienie odgrywa ważną rolę w życiu. Zauważyłam ogromy potencjał w żywności, która nie musi być tylko, zaspokojeniem potrzeb fizjologicznych ale również przyjemnością i najlepszym lekiem.

Swoją wiedzę w dziedzinie dietetyki nieustannie pogłębiam na licznych szkoleniach, konferencjach i czytając literaturę fachową. Nie jestem fanką „bycia na diecie”, karania się żywnością i spędzania miliona godzin na bieżni. Uważam też, że biała tabletka nie rozwiąże wszystkich problemów, a dieta to nie stan przejściowy tylko recepta na szczęśliwe życie.

W tym roku (2020) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu obroniłam swoją pracę magisterską na temat „Dietoterapia w chorobach przewlekłych płuc na przykładzie astmy”. Uważam, że dietetyka w tym obszarze jest niedoceniona, a równie ważna jak i w innych schorzeniach klinicznych. Dlatego w swojej codziennej pracy staram się przede wszystkim uświadamiać, jak ważne jest żywienie w każdym aspekcie naszego zdrowia.

Prywatnie jestem ogromną pasjonatką natury. Lubię rośliny, zarówno te które możemy uprawić w ogrodzie i później przełożyć na talerz, jednak moje serce stanowczo skradły rośliny doniczkowe.  W swojej miejskiej dżungli mam już ponad 80 sztuk różnych gatunków. Pielęgnacja roślin pomaga mi uporać się ze stresem, wyłączyć myśli i odpocząć.

 

 

Certyfikaty:

Dietoterapia – poziom 2, Mauricz Training Center, prowadzące: Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak

Psychodietetyka – Sport Premium Academy, prowadząca: Karolina Gruszecka

SOIT – School Of Insulinresistance Therapy, szkolenie nt. Insulinooporności.

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń – Sport Premium Academy, prowadzący: Radosaław Podruczny

Żywienie kobiet w ciąży i dzieci – Mauricz Training Center, prowadzący: Jakub Mauricz, Patrycja Szachta

Konferencja listopad 2018: Choroby układu hormonalnego, przewodu pokarmowego, otyłość i inne – Fundacja JAK MOTYL

Naturalne wsparcie przewodu pokarmowego – Spiropharm, prowadząca: Paulina Ihnatowicz.

Jelita- suplementy i inne sposoby na wspomaganie ich pracy – prowadząca Emilia Ptak

Kurs dietetyki sportowej – Akademia Dietetyki Sportowej

Dieoterapia w zaburzeniach hormonalnych i metabolicznych – konferencja 2020 Food Forum

 

Blog

Usługi

ANALIZA SKŁADU CIAŁA


Analiza składu ciała wykonywana jest za pomocą metody BIA analizatorem firmy IN BODY 120 w gabinecie. Wyniki omawiam razem z Tobą w zrozumiały dla Ciebie sposób. Podczas wizyt kontrolnych, porównujemy wyniki i sprawdzamy progres.

Co należy mieć na sobie podczas pomiaru, czy trzeba się rozebrać?
By uzyskać idealne warunki badania, najlepiej mieć na sobie jak najmniej ubrań i zdjąć wszystkie dodatkowe akcesoria typu biżuteria, zegarek, pasek itp. Nie zaleca się zakładania nadmiernie długich ubrań, które mogą stykać się z palcami u rąk czy podeszwą stopy i wpłynąć na wyniki badań. W przypadku długich nogawek czy rękawów, należy je podwinąć. Urządzenie musi mieć jedynie bezpośredni kontakt ze stopami i rękami. Dlatego należy ściągnąć skarpetki lub rajstopy.
Czy są osoby, które nie powinny wykonywać analizy składu ciała InBody?
Osoby z rozrusznikami serca oraz urządzeniami elektrycznymi w jamie brzusznej typu „Ability” nie mogą wykonywać analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Kobiety w trakcie miesiączki nie powinny wykonywać badania, ponieważ otrzymane wyniki nie będą precyzyjne ze względu na zmiany zachodzące w zawartości wody w organizmie. Kobiety w ciąży mogą wykonywać analizę, poza tymi które są w okresie między trzecim tygodniem a trzecim miesiącem ciąży, gdyż jest to bardzo wrażliwy okres. Istnieje wiele badań na kobietach w ciąży i w żadnym nie wykryto negatywnych skutków wykonywania analizy. Kiedy zobaczysz wartości wyników kobiet w ciąży, zorientujesz się, że są nieco dziwne. Nie powinieneś przywiązywać zbyt dużego znaczenia dla wartości ze względu na płyt owodniowy. Głównym celem wykonywania analizy u kobiet w ciąży jest obserwacja zmian składu ciała.

Czy przepływ prądu jest bolesny?
Nie, w ogóle nie odczuwa się przepływu prądu. InBody używa do pomiaru impedancji niskiego prądu zmiennego. Jego bezpieczeństwo zostało potwierdzone przez medyczne systemy autoryzacyjne w Korei, Europie i Stanach Zjednoczonych. Wiele medycznych instytucji korzysta właśnie z tej metody pomiaru.

 

DIETOTERAPIA


Dzięki dietoterapii możliwe jest polepszenie swojego stanu zdrowia, samopoczucia i koncentracji. Podczas tego procesu stosujemy określoną dietę wspomagającą powrót do zdrowia, eliminacji dolegliwości oraz uczucia dyskomfortu.

Jak przygotować się do wizyty?
· Na wizytę należy przyjść na czczo lub około 2 godziny po posiłku.
· Pomiary robione na wizycie najlepiej jest wykonywać w godzinach porannych lub o stałych porach po wcześniejszym skorzystaniu z toalety.
· Nie należy dzień wcześniej korzystać z sauny oraz nie wykonywać intensywnych treningów.
· Na wizytę najlepiej przyjść z wynikami badań (morfologia ogólna z rozmazem, TSH, ft3 i ft4, glukoza na czczo, insulina na czczo, lipidogram) oraz historią choroby.

Kiedy otrzymam rozpisaną dietę?
Czas oczekiwania na dietę oraz wszystkie inne materiały to 7 dni roboczych od daty wizyty.

Jaki jest sposób płatności?
Płatności dokonujemy tylko gotówką, po odbytej wizycie, zgodnie z cennikiem.

 

ODCHUDZANIE


Jeżeli myślisz, że nic już się nie da i nigdy nie będziesz zadowolony ze swojego wyglądu, nie martw się, nadchodzę z pomocą. Poprzez analizę nawyków żywieniowych, poglądów na temat diety i odchudzania pomogę Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jak przygotować się do wizyty?

· Na wizytę należy przyjść na czczo lub około 2 godziny po posiłku.
· Pomiary robione na wizycie najlepiej jest wykonywać w godzinach porannych lub o stałych porach po wcześniejszym skorzystaniu z toalety.
· Nie należy dzień wcześniej korzystać z sauny oraz nie wykonywać intensywnych treningów.
· Na wizytę najlepiej przyjść z wynikami badań (morfologia ogólna z rozmazem, TSH, ft3 i ft4, glukoza na czczo, insulina na czczo, lipidogram) oraz historią choroby.

Kiedy otrzymam rozpisaną dietę?
Czas oczekiwania na dietę oraz wszystkie inne materiały to 7 dni roboczych od daty wizyty.
Jaki jest sposób płatności?
Płatności dokonujemy tylko gotówką, po odbytej wizycie, zgodnie z cennikiem.

Cennik

Jak mogę Ci pomóc?

Sprawdź mój cennik oraz usługi i wybierz coś dla siebie.

 


Analiza składu ciała

 


Pakiet na start


Pakiet standard

 


Pakiet rozszerzony


Pakiet super plus


Oferta dla dwojga

 

 

Masz pytanie?

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w karcie USŁUGI

lub napisz do mnie KONTAKT.

Żywność ma ogromny potencjał.

Nie musi być tylko zaspokojeniem podstawowych potrzeb.

Jedzenie może być zarówno przyjemnością jak i najlepszym lekiem.

Dokumenty

Kontakt

tel. 601 188 854
mail: kontakt@dietpharmacy.pl

Dietpharmacy mgr Marta Olchówka

 Długołęka, ul. Kwiatowa 6

 „Akusfera” Wrocław, ul. Sienkiewicza 96/1

 

ZNAJDŹ MNIE NA:

Instagram - ikonaInstagram.com/dietpharmacy Facebook - ikonaFacebook.com/dietpharmacy

 

LOKALIZACJA GABINETU: